Аватар — гарно, але дах не знесло.

 

Аватар

Ось нарешті «Аватар» зійшов з небес і на планеті Земля відбулась прем’єра довгоочікуваного блокбастера.

Джейк Саллі — колишній морський піхотинець, прикутий до інвалідного крісла. Незважаючи на немічне тіло, Джейк в душі як і раніше залишається воїном. Він отримує завдання здійснити подорож у кілька світлових років до бази землян на планеті Пандора, де корпорація видобуває рідкісний мінерал, що має величезне значення для виходу Землі з енергетичної кризи. Джейку дають Аватар – який ідентичний з місцевим народом На’ві та генетично сумісний з людиною. У спеціальних саркофагах люди переносять свою свідомість у тіло аватара, яким можна керувати на великих відстанях, що дає змогу потрапити в середовище тубільців.

Камерон довго мовчав – з моменту виходу його останнього художнього фільму «Титанік» минуло дванадцять років. За цей період режисер назнімав трохи документалок і постійно думав про свою давню мрію – зняти історію планети Пандора. Досить лише згадати, що перший варіант сценарію був написаний ще у 1995 році, а зйомки мали розпочатись у 1999, але тоді компанії – мейджори злякались виробничої сумми у 400 – та мільйонів долларів.

У 2006 році гроші нарешті знайшлись, а технолгічний стрибок у галузі комп’ютерних технологій дозволив у повній мірі втілити задумане у реальність. З цього моменту почались зйомки «Аватара».

Почну з візуального ряду. Він просто феноменальний. Картинка просто таки захоплює, а перед очима вже добу стоять пейзажі, ландшафти, флора і фауна далекої та неймовірно гарної планети Пандора. Все настільки чудово деталізовано, що виникає відчуття реальості, а почуття що це все намальовано придушується десь у глибині гіпоталамуса:). В голові  закрадалась думка, що знімальна група туди літала – настільки натурально все виглядає. Трошки гірше вже з гуманоїдними тубільцями На’ві – людські відчуття та рухи комп’ютер ще й досі передавати не взмозі у повні мірі. Проте у «Аватара» у порівнянні з попередниками спостерігається впевнений крок вперед.

Щодо сюжету. Не буду розповідати всі нюанси для тих хто ще не дивився. Заругаєте і закидаєте. Тому коротко, але без переповідки.

Аватар

Камерон точно чудовий оповідач. У нього все витримано, все ідеально – не плаксива романтика, трохи легкого гумору в тему, трошки пафосу(ну майже трохи), драма, екшн і бла-бла-бла. Але от сама історія нажаль стара, як світ. І особисто мені почала нагадувати вестерн міжгалактичного масштабу – індіанці з племені Чау-Чау проти злих білих завойовників Заходу або ж жорстокі та криваві конкістадори проти відсталих майя, ацтеків, інків і всіх інших древніх латиноамериканців. Тема енергетичної кризи теж затерта до дір. А думка про гармонічне співжиття з природою пропагується вже не один рік і вже встигла трохи набриднути( з поправкою «у кіно»). Але це все другорядне на фоні фантастичної природи Пандори.

Новий фільм Джеймса Камерона чудовий і зможе сподобатись, але нажаль він не шедевральний. Чи це найголовніша подія року? Так! Чи стане цей фільм культовим? Ні!!!

Окремою стрічкою про акторів – вони молодці: харизматичні, впевнені, за їх героїв хвилюєшся, за ними сумуєш і так прикро визнавати, що вже когось не побачиш у продовженні. Якщо воно звичайно буде.

P.S. у кінотеатрах з 17 грудня. Картинка – 10. Сюжет – 6. Фільм – 8 з 10. Йдіть дивитись сім’єю, з дівчину(хлопцем) або у компанії друзів. Захопіть побільше чіпсів, пива, поп-корну та коли і майже три години драйвово проведеного часу буде забезпечено.

Аватар — гарно, але дах не знесло.: 3 комментария

  1. Підемо завтра після роботи в компанії друзів:) А ви в якому кінотеатрі дивилися??

  2. Київська Русь. Білети раджу брати заздалегідь. Ажіотаж шалений. Приємног перегляду:)

  3. Дякую 🙂 То білети було взято майже місяць тому до АйМаксу. Бо чесно кажучи були підозри, що сюжет буде такий собі, а от комп’ютерні ефекти хотілося подивитися в якнайкращій якості.

Обсуждение закрыто.